Ніколайчук Наталія Іванівна

Народилася в 1956 році в місті Києві. Її потяг до малювання переважив бажання займатися музикою – вчилася грати на віолончелі. Тож до вступу у Київський державний художній інститут (нині – Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури) відвідувала приватні художні студії Михайла Іванова та Ігоря Григорьєва. У 1982 році закінчила Київський Державний художній інститут (НАОМА), майстерня книжкової графіки – професор Чебаник В. Я.; у 1988 році – аспірантуру Академії мистецтв СРСР (майстерня станкової графіки – академік Дерегус М. Г.).

З 1985 року – член Спілки художників України; є членом правління Київської організації СХУ.

Виставкову діяльність Наталія Ніколайчук розпочала у 1982 році. Вона – учасник багатьох всесоюзних, республіканських та міжнародних (в Греції, Данії, Німеччині, Канаді, Японії, Франції) виставок. Твори художниці знаходяться: в колекціях Міністерства культури України, Дирекції виставок Спілки художників України; в Донецькому, Луганському, Запорізькому, Чернігівському, Хмельницькому та Полтавському художніх музеях; Національному музеї книги (Київ, Лавра); в картинних галереях Ізмаїлу, Кривого Рогу; в приватних зібраннях України та зарубіжжя.

З 1995 року – декан факультету образотворчого мистецтва Київської Академії мистецтв, унікального іноваційного учбового закладу.

В 1996 році Наталії Ніколайчук присвоєно Почесне звання «Заслужений художник України», в 2007 році – Почесне звання «Народний художник України».

За особистий внесок у розвиток культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки Наталія Ніколайчук нагороджена відзнакою Київського міського голови –нагрудним знаком «Знак Пошани»; медаллю НСХУ «Лауреат премії імені Тетяни Яблонської»; Подякою, грамотами, дипломами та медалями від державних і громадських організацій за активну участь у мистецькому житті Києва та України.