Про Академію
Головна Фотогалерея Новини Контакти
Академія
Факультети
Центри
Бібліотека
Експозиції та художники
Студентське життя
Мистецькі акції
Абітурієнтам


Філармонічний центр

Київської Академії мистецтв створено у листопаді 1994 року. Свою роботу він почав з двох масштабних мистецьких акцій – «Театральних зустрічей» та Вечора симфонічної музики у виконанні Камерного оркестру Національної опери України під орудою польського диригента Романа Реваковича.

З цього часу Центром проведено більше тисячі мистецьких акцій, багато з яких стали прикрасою репертуарної мистецької палітри не тільки Академії, але й нашого міста. За роки свого існування Академія прийняла митців Росії, Польщі, Франції, США, Японії, Угорщини, Мадагаскару, Португалії, Південної Кореї, Австрії, Венесуели, Сербії, Хорватії, Чорногорії, Швейцарії, Фінляндії тощо.

Робота філармонічного центру спрямована на ефективне сприяння основному напрямку діяльності Академії – навчально-виховному процесу. Поряд з тим, що студенти Вищого мистецького коледжу отримують знання з фахових спеціальностей, вони мають унікальну можливість спілкування з видатними майстрами української та світової культури на концертах, виставах, творчих вечорах, що постійно відбуваються на концертних площадках Великого та Малого залів, Залу Презентацій та Залу камерної та органної музики.

Мистецькі акції, запроваджені філармонічним центром, мусять створити в Академії атмосферу мистецького простору, творчості та духовності, атмосферу Храму мистецтва, у якій обдарована дитина більш широко і повно розкриває свої потенційні можливості. Для цього ж запроваджено й оригінальну форму психологічного розвантаження – години органних релаксацій. Щодня під склепінням Залу камерної та органної музики лунають величні звуки органа, відтворюються кращі сторінки світової органної культури. Класика і високий стиль – головні пріоритети розвитку філармонічного центру Академії.

Основні напрямки роботи центру – 1) створення та показ мистецьких програм для юних студентів; 2) розробка оригінальних напрямків філармонічної діяльності, таких як мистецькі цикли, презентації авторських програм українських митців; 3) запровадження циклів «Різдвяні вечори», «Мистецька родина», «Творчі вечори викладачів КДАМ», «Камерні мистецькі жанри», «Музичні зустрічі», «Сторінки світової культури», «Творчі зустрічі з майстрами сучасного образотворчого мистецтва» тощо; 4) забезпечення концертної та сценічної практики юних студентів Академії.

Особливе місце у навчально-виховному процесі Академії має сторінка «Шлях у велике мистецтво», яка представляє панораму виступів юних студентів Вищого мистецького коледжу на професійних сценах Києва, України та зарубіжжя, виставкову діяльність юних художників поза межами Академії та географію конкурсних змагань за всіма фаховими напрямками, у яких беруть участь юні вихованці Академії.

В Академії запроваджено традиційні мистецькі акції, які спрямовані на показ художньої, концертної та сценічної практики юних студентів всіх факультетів Вищого мистецького коледжу: творчі звіти кафедр, академконцерти, відкриті уроки, творчі вечори викладачів Академії, в яких неодмінно беруть участь юні студенти їх класів, проведення Днів факультетів; розроблено систему міжфакультетських проектів, створено мобільні концертні програми-визитівки, якими юні вихованці Академії зустрічають чисельних почесних гостей. Кожний навчальний семестр завершують Гранд-концерти, у яких представлені найбільш вагомі професійні досягнення. Паралельно з цим працює Творчий конкурс юних студентів Академії, спрямований на розкриття творчого потенціалу кожного юного вихованця.