15 - 18 березня на запрошення Асоціації українців Барселони „Джерело” та Асоціації українців іспанського регіону Мурсії відбулась низка творчих зустрічей, концертів та Майстер-класів викладача класу основ композиції та імпровізації факультету музичного мистецтва КДАМ, заслуженої артистки України Лесі Володимирівни Горової.

Пропонуємо познайомитись з листом-подякою від організаторів цієї акції та хронікою перебування п.Лесі Горової в її авторській інтерпретації.

Святкування 200-річчя Тараса Шевченка в Іспанії

У рамках відзначення на загальнодержавному рівні в Україні та у світі 200-ї річниці від дня народження символу української нації, видатного поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка, з метою поширення серед закордонного українства, зокрема дітей, молоді та іспанського суспільства, в цілому, інформації про життєвий шлях Великого Кобзаря, а також піднесення патріотичного духу у важкий для держави та усього українського народу період протистояння військовій агресії в Автономній Республіці Крим, на запрошення Асоціації українців Барселони «Джерело»(кер.Ольга Джюбан) та Асоціації українців іспанського регіону Мурсії (кер. Лариса Пономаренко) у низці заходів, присвячених цій видатній події, взяли участь Голова Секретаріату Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» Алла Кендзера та Заслужена артистка України, композитор, викладач Київської дитячої Академії мистецтв Леся Горова.

15 березня в актовому залі будівлі, в якій проходять заняття української суботньої школи «Мрія» в місті Барселона, Леся Горова дала два концерти для учнів, вчителів та батьків. На концерті були присутні також учасники танцювального колективу «Кричевчанка» та їх батьки з міста Алкала де Енарес. Леся Горова зуміла знайти контакт між слухачами, розповісти про свою творчість, заспівати пісні, які вона написала під час проведення Євромайдану в Києві. Зачаровані слухачі сміялися і плакали, переживаючи трагічні події, які відбувалися Україні, а по закінченню кожної пісні нагороджували виконавицю бурхливими оплесками. З великою радістю школа "Мрія" прийняла подарунки ректора КДАМ, народного артиста України Михайла Чембержі, а саме диски із його музикою на вірші Т. Шевченка та І. Франка, а також календар, ілюстрований юними студентами Академії.

16 березня в одному з центральних культурних центрів м. Барселона "Котчерес Боррелль” відбувся урочистий концерт під назвою «Калину, пісню і шану народну тобі до ніг, титане, кладемо».

У програмі гала-концерту взяли участь творчі колективи з різних міст Іспанії, які спеціально готувалися до ювілейного концерту, а саме: дитячі колективи фольклорного танцю українських шкіл «Світанок», «Кричевчанка» з м. Алкала де Енарес та «Мрійники» з м. Барселона, зведений учнівський та учительський хор української суботньої школи «Мрія», гурт «Українські передзвони» та Вокальний ансамбль «Краянка» з м. Барселона. Не залишилося жодної людини в залі, чиє серце не стиснулося би від болю, а на очах не виступили б сльози під час виконання заслуженою артисткою України Лесею Горовою, активною учасницею революційних подій у Києві, патріотичних пісень, присвячених загиблим на Майдані співвітчизникам, а також розкинутому по всьому світу українству.

Дух патріотизму, єдності, гордості за наш стійкий та миролюбний народ наповнив душі присутніх українців, іспанської еліти, а також запрошених на концерт представників акредитованого в Барселоні консульського корпусу. Під час свята громадському діячеві Каталонії, композитору, ініціатору встановлення у передмісті Барселони меморіальної дошки в пам’ять жертв Голодомору в Україні та аварії на Чорнобильській АЕС Жоану Сересо було вручено ювілейну медаль до 200-річчя Тараса Шевченка. Нагородження було ініційоване Українською Всесвітньою Координаційною Радою. За дорученням УВКР Почесну нагороду, під овації залу, вручила член Президії УВКР, Голова Секретаріату Товариства «Україна-Світ» Алла Кендзера.

18 березня в концертному залі Генерального архіву Регіону Мурсія відбувся концерт Лесі Горової «Наша революція». Більшу частину своїх пісень Леся Горова присвятила Євромайдану та Небесній Сотні. Виступаючи на сцені мирного та воюючого Майдану, Леся Горова співала власні пісні про небайдужих українців, які підтримували Майдан, а згодом про тих, хто власним життям відкрив нам шлях до оновленої України. В залі не було байдужих глядачів. Коли Леся Горова заспівала власну пісню – присвячену Небесній Сотні, зал встав.Після концерту усі присутні прийшли на виставку видатного фотографа Ізраеля Санчеса, який 7 днів та ночей, ризикуючи своїм життям, фотографував події і людей на Євромайдані. Біля п’ятидесяти фотографій, які Ізраєль відібрав на виставку, за сприяння мерії міста Мурсія, вже біля місяця експонуються в фойє приміщення Генерального архіву Регіону Мурсія, надаючи правдиві свідчення іспанському суспільству про Українську Революцію і викликаючи захоплення стійкістю і самовідданістю її учасників. Треба відзначити, що охороняв Ізраєля Санчеса на київському Майдані заступник Голови Асоціації українців Регіону Мурсія Віталій Дзюба, який, після від’їзду Ізраеля до Іспанії, залишився на Майдані, був поранений і тільки декілька тижнів потому зміг повернутися в Мурсію.В рамках вище згаданих подій відбулася також зустріч з Генеральним Консулом України в м. Барселона Олександром Хрипуновим, на якій було обговорено плани про подальшу співпрацю в галузі культури між Україною та Іспанією.Відео-сюжет з концерту, присвяченому 200-літтю з дня народження Т.Г. Шевченка

Електронна версія журналу «Надсегурська Україна» про святкування 200 – річчя з дня народження Тараса Шевченка в Іспанії, про концерти Лесі Горової та Інша Інформація

Проректор з навчально-творчої роботи -
декан факультету музичного мистецтва
Славуцька М.О.

From March 15th to March 18th at the invitation of the Ukrainians association in Barselona ”Spring” concerts, creative meetings, master-classes of a lecturer in Composition and Improvisation of the Music Art Faculty of the Kyiv Children’s Academy of Arts, Honoured Artist of Ukraine Lesia Horova took place.

Une série de rencontres artistiques , des concerts et des cours de maitrise de Lessya Gorova , professeur de la classe de composition et de l’improvisation de la faculté des arts musicaux, l’artiste émérite de l’Ukraine, s’est passée de 15 à 18 mars à l’invitation de l’Association des Ukrainiens de Barcelone « Source » et de l’Association des Ukrainiens de Mourcy, région espagnole .

Vom 15. bis zum 18. März haben Konzerte, Meisterkurse, verschiendene Treffen der Lektorin der Grundlangen der Komposition und Improvisation der Fakultät für Musikkunst der Kyjiwer Kinderkunstakademie, der verdienten Künstlerin der Ukraine Lesja Horowa zur Einlandung der Assoziation der Ukrainer in Barselona „Der Ursprung“ stattgefunden.