Вже вдруге юні студенти Київської дитячої Академії мистецтв презентували свої творчі роботи у виставковому просторі Національного музею Тараса Шевченка. «Мені тринадцятий минало...» – так називалась виставка, приурочена до 202-ї річниці від дня народження символа України, поета і прозаїка, художника і громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

На розсуд глядача було представлено 60 студентських робіт, в яких знайшли своє відображення життєвий шлях та творча діяльність Великого Кобзаря. Проте тематика не обмежувалась сюжетами, прямо пов’язанними з біографією Тараса Григоровича. Тематичні роботи в першу чергу мали за мету показати широкий спектр сучасного бачення юними авторами літературно-художньої спадщини поета, філософського і асоціативного розуміння його творчості. Глибоке проникнення в духовний світ великого творця стало можливим завдяки глибокому вивченню літературного надбання, а також відвідуванню місць, пов’язаних з перебуванням Тараса Шевченка на Київщині, Чернігівщині та Черкащині – для проведення замальовок з натури і живописних пленерів. В живописних полотнах юних митців глядач впізнавав безкрайні краєвиди Канева, милі серцю пейзажі Седнєва, затишні куточки Хати на Пріорці – місця, де проживав, мріяв та творив знаний митець. З полотен на глядача визирала жива реальність – бо роботи були створені «на одному диханні», у крилатому пориві творчого натхнення.

Експозиція вражала щирістю та надихала переосмислити свої цінності, своє ставлення і свою співпричетність до сьогодення. За словами Ректора Академії, народного артиста України, академіка, професора Михайла Чембержі, у творах юних художників «чути сильний оркестровий Голос майбутніх митців, наповнений бажанням бути активними Громадянами та Творцями своєї прекрасної Держави. Все це так резонує, так відповідає, так гармонізує простір Ідей та Сподівань видатного Майстра, мудрого Пророка Тараса Григоровича Шевченка в патріотичному Домі його Імені».

Виставка пройшла в період з 1 по 13 березня 2016 року. 9 березня відбулось відкриття виставки та розпочався Шевченківський дитячо-юнацький проект «Шлях у велике мистецтво», в якому взяли участь студенти всіх факультетів Академії. В рамках проекту пройшли:
- екскурсія-вистава за поезіями Тараса Шевченка у виконанні юних студентів факультету театрального мистецтва;
- поетична композиція у виконанні студентів освітнього ступеня бакалавра факультету театрального мистецтва;
- концерт духовної музики у виконанні хору юних студентів факультету музичного мистецтва (керівник – Барановська О.М.).

Гостілова С.П.,
деканат факультету образотворчого мистецтва