Представники Академії – юні студенти факультету образотворчого мистецтва, викладачі та педагоги взяли участь у Міжнародному форумі артеківців, що відбувся в період з 15 по 18 червня 2015 року в дитячому спортивно-оздоровчому таборі «Артек-Буковель» у самому серці Карпат.

Організатори форуму – Всеукраїнська громадська організація «Міжнародна спільнота артеківців», Європейська академія освіти (Нідерланди) та туристичний комплекс «Буковель». Учасниками стали більш ніж тисяча дітей та дорослих із чотирьох країн світу: України, Чехії, Словаччини та Нідерландів.

Форум було присвячено дев’яностій річниці одного з найбільших комплексів дитячого відпочинку у світі – Міжнародного дитячого центру «Артек» та річниці спортивно-оздоровчого табору «Артек-Буковель». Програмою було передбачено: - творчі зустрічі з дітьми «У колі друзів» (зустрічі з художниками, співаками, акторами, письменниками, журналістами, вченими);
- майстер-класи, творчі лабораторії;
- фестиваль артеківської пісні «Коли співає «Артек»»;
- шоу «З днем народження, «Артек»!»;
- екскурсії, квести, круглі столи.

В рамках програми форуму відбулась презентація книги «Наш «Артек»». Книга є унікальним збірником зарисовок, есе та спогадів артеківцев різних поколінь. Ідейним натхненником та автором-укладачем збірника стала Любов Іванова-Заневська, ветеран «Артеку» (1976-2014 рр.), директор з розвитку табору «Артек-Буковель».

Неймовірно цікавою для дітей була зустріч з прекрасною дитячою письменницею, педагогом і громадським діячем Ларисою Миколаївною Ніцой. Лариса Миколаївна – дипломант міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», авторка книжок «Казка про славного Орленка», «Пригоди лисеняти Бума», «Як хом’ячок друзів шукав», «Невигадані історії про звіряток-друзяток», «Ярик і дракон»; ініціатор щорічного круглого столу «Книга на захисті дитячої душі», присвяченого Міжнародному Дню захисту дітей за участю високих посадовців, письменників, діячів культури та освіти; ініціаторка святкування в Україні Всесвітнього дня письменника; організаторка Всеукраїнського руху «Дорослі читають дітям»; організаторка Всеукраїнської акції «Почитай мені, татку!»; автор серії уроків для загальноосвітніх шкіл «Бібліотечний урок веде письменник»; ініціатор першого письменницького флеш-мобу в Україні «Читаємо дітям!». Лариса Миколаївна професійно, детально та захоплююче розповідала про те, як народжуються книги і як художник разом із автором працює над створенням ілюстрацій.

Глибокі враження одержали учасники від перегляду вітчизняного фільму «Трубач», який привезла на форум чудова та чарівна актриса київського Молодого театру Римма Зюбіна.

Всім учасникам форуму було адресовано щире вітання з ювілеєм від Володимира Івановича Лесняка – професора кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, члена Національної спілки художників України, члена Спілки дизайнерів України, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів дизайну. Володимир Іванович є автором двох графічних символів – артеківських емблем: «Артеківської ромашки» (№2) та напису «Артек» спеціальним шрифтом (який так і називається: «Артек»). Ці артеківські емблеми використовуются як офіційні і в даний час.

Працівники Академії провели для артеківців Буковеля два захоплюючих майстер-класи: Слободян Тамара Миколаївна – з історії Артеку «Мій «Артек»» (для молодших загонів табору «Лісовий»); Соловйова Ольга Борисівна – майстер-клас з живопису (для артеківців табору «Гірський»). А юні студенти факультету образотворчого мистецтва Ясенєва Єлизавета та Нікіташ Марія створили натхненні творчі роботи – живописні картини з прекрасними буковельскими краєвидами і подарували їх табору «Артек-Буковель» під час святкування ювілею.

Були також приємні музичні подарунки. Одним із них став фантастичний виступ Руслани з її нової песнею, присвяченою табору «Артек-Буковель». А найкращим музичним подарунком є гімн табору «Артек-Буковель», що виконуюється в найбільш урочисті та важливі для табору моменти. Подарував його артеківцям ректор Київської дитячої Академії мистецтв – народний артист України, професор, академік Національної Академії мистецтв України, член-кореспондент Національної Академії педагогічних наук України, композитор Михайло Чембержі.

Гостілова С.П.,
працівник деканату факультету образотворчого мистецтва