Про Академію
Головна Фотогалерея Новини Контакти
Академія
Факультети
Центри
Бібліотека
Експозиції та художники
Студентське життя
Мистецькі акції
Абітурієнтам


Виставковий центр

Формування митця належить до найзагадковіших, найскладніших процесів освіти. Як розвинути талант, насправді допомогти йому – і одночасно не зробити обдаровану дитину лише виконавцем волі свого вчителя, безкрилим ремісником, який знає, як сказати, але не має що? Саме тому мета Київської дитячої академії мистецтв – не лише теоретичне й практичне навчання, не лише засвоєння певних технічних навичок і певної термінології. Йдеться про процес ширший і складніший – виховання.

Концепція Київської дитячої академії мистецтв полягає у формуванні навколо студентів особливої «аури мистецтв». Цей процес включає цілий комплекс різноманітних заходів, зокрема діяльність Виставкового центру.

Мета виставок – ознайомити юних студентів з різними видами та жанрами мистецтва, з різними технологіями живопису, графіки, скульптури, а головне – з різноманіттям і багатством творчих мов, на яких висловлюються найцікавіші сучасні художники, з можливостями й шляхами сучасного мистецтва.

Художники, твори яких експонувалися в КДАМ, представляють різні регіони України, різні традиції, навіть різні мистецькі напрями, але усі вони є цікавими, значними постатями у складному процесі відродження української духовності. Серед художників, твори яких експонувались в КДАМ – Тетяна Яблонська і Зоя Лерман, Юрій Хіміч, Галина Григор’єва і Олександр Агафонов, Іван Марчук, Валерій Франчук, Марія Чулак, Марфа Тимченко, Іван Скицюк, Олена Скицюк, Іван Григор’єв, Віктор Іваненко, Василь Бородай, Ірина Левитська, Геннадій Польовий, Галина Гаркавенко, Микола Соколов, Світлана та Жанна Олійник, Микола Стратілат, родина Мисько, Віктор Михайличенко…

Справжнім подарунком для Академії стала виставка ректора НАОМА, Андрія Володимировича Чебикіна, видатного майстра графіки…

Виставковий центр регулярно організовує персональні і групові виставки викладачів Академії. Неодноразово експонувалися в стінах КДАМ графіка і живопис декана факультету Наталії Ніколайчук, народного художника України: ці виставки, крім усього іншого, стали цікавим літописом творчості цієї надзвичайно цікавої і самобутньої мисткині української сучасності.

Популярним також є і відкриття молодих талантів. Про це свідчать вже традиційні для Академії виставки «Дебют» (виставка творів 1 курсу факультету образотворчого мистецтва), «Виставка-звіт» (виставка творів юних студентів 4 курсу факультету образотворчого мистецтва), а також виставки випускників Академії, персональні виставки юних студентів.

Діяльність центру не обмежується стінами Академії. Серед завдань – популярізовати творчість юних вихованців Академії. Свідчення тому численні виставки в Національному Палаці мистецтв «Україна», в галереї «Лавра», в Національному театрі опери та балету, в Будинку Актора, в театрах «Колесо», «Сузір’я», а також виставки в Угорщині, в Українському культурному центрі в Москві, в Страсбурзі, Стамбулі та ін.

Виставковий центр КДАМ відкритий до співробітництва з митцями, колекціонерами, музеями, галереями – з усіма, хто готовий до спільних проектів та акцій в стінах КДАМ.